Usługa monitoringu

Monitoring pozwala skutecznie chronić różne miejsca. Jest doskonałym zabezpieczeniem przed wszelkimi rodzaju kradzieżami oraz skutecznie pozwala ustalić, co się działo w danym miejscu, dzięki możliwości przejrzenia zapisu z kamer. Monitoring odstrasza potencjalnych złodziei, a gdy już dojdzie do kradzieży pozwala ustalić sprawcę. Tym wygrywa nad alarmem, który tylko wskazuje co się dzieje, ale nie pozwala ustalić jak do zdarzenia doszło oraz kto za tym stoi. Kamery są bardzo popularne w bankach, urzędach, ale również coraz częściej w firmach i posesjach prywatnych.

Profesjonalny montaż monitoringu

Aby monitoring spełnił swoją rolę, jego montaż należy zlecić specjaliście z doświadczeniem. My jako firma posiadamy takie doświadczenie. Zamontowaliśmy bardzo wiele systemów monitorujących. Świadczymy usługi dla każdego, czyli osób fizycznych i prawnych, w szczególności dla firm i spółek. Do najczęstszych naszych usług należy montaż monitoringu na posesjach prywatnych oraz w lokalach usługowych i przemysłowych (hale magazynowe, zakłady przetwórstwa, itp.). Nasi pracownicy są mistrzami z olbrzymim doświadczeniem w swoim fachu, dlatego powierzając im montaż monitoringu w Łodzi czy też w innych miastach, mogą być Państwo pewni, że zrobią to dobrze. O naszej jakości świadczą też pozytywne opinie naszych dotychczasowych klientów oraz fakt, że osoby u których wykonywaliśmy usługę montażu monitoringu polecają nas swoim znajomym i rodzinie.

Koszty montażu monitoringu

Nie da się wskazać jednoznacznej ceny za montaż monitoringu. Jednakże na jej wysokość mają wpływ czynniki, takie jak:

  • powierzchnia (metraż nieruchomości, plan bryły budynku oraz jego położenie i otoczenie), którą chcemy objąć obserwacją – im większa, tym koszty będą większe, co wynika z konieczności umieszczenia większej ilości kamer;
  • rodzaj zastosowanych kamer do obserwacji (analogowe, IP, AHD) i ich ilości. Kamery analogowe są tańsze. Orientacyjny koszt takiej kamery to kilkadziesiąt złotych w górę. Z kolei kamery IP są droższe ( od kilkuset złotych do kilku tysięcy, ale uzyskamy z nich dużo lepszą jakość obrazu). Środkowa półka cenowa to kamery AHD. Ponadto do monitoringu używamy kamer zewnętrznych do obserwowania otoczenia budynku, które są dużo bardziej wytrzymałe i odporne na uderzenia oraz niekorzystne warunki pogodowe, niż te wewnętrzne, co ma też wpływ na ich wyższą cenę. Na wysokość ceny za daną kamerę wpływa również to jaki obraz z niej uzyskamy: zasięg obrazu w warunkach nocnych oraz ogniskowa obiektywu.
  • rodzaj rejestratora (czterokanałowe, ośmiokołowe lub z większą ilością kanałów w przypadku większych powierzchni). Występują w przedziałach od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Jego finalna cena zależy od takich parametrów jak: ilość kamer, które jest wstanie jednorazowo obsłużyć, rozdzielczości uzyskiwanego obrazu oraz szybkości nagrywania;
  • dodatkowe funkcje rejestratora, to jest opcja podglądu obrazu przez Internet, detektor ruchu oraz możliwość obsługiwania rejestratora przy pomocy urządzeń mobilnych. Detektor ruchu to taka funkcja, która porównuje nagrywane obrazy. I jeżeli zajdą w trakcie porównywania jakieś zmiany informuje o tym na bieżąco użytkownika za pomocą sms lub e-mail, dzięki czemu oszczędza on czas, gdyż nie musi śledzić na bieżąco obrazu na ekranie komputera. Inną funkcją jest na przykład możliwość ustalenia częstotliwości robienia zdjęć, czy rejestrowanie obrazu nocą. Wówczas budynek jest oświetlany światłem podczerwonym, który to światło jest niewidoczne dla ludzi;
  • montaż i akcesoria montażowe (zasilacz do kamer, okablowanie, puszki montażowe itp).

Jak wynika z powyższego ilość decyzji, które musi podjąć klient zanim zdecyduje się na montaż monitoringu jest naprawdę spora. Dlatego dobrze, gdy w podejmowaniu tych decyzji ma po swojej stronie profesjonalistę, który bazując na swoim doświadczeniu wskażę różne opcje i warianty, a w razie pojawiających się pytań i wątpliwości po stronie klienta udzieli na nie bardzo szybko konkretnych odpowiedzi. Dlatego tak ważne jest aby skontaktować się z firmą, która doradzi najkorzystniejsze
rozwiązanie dla danego klienta, adekwatne do jego sytuacji i potrzeb, a następnie dokona montażu monitoringu.

Instalacja monitoringu w Państwa przedsiębiorstwie lub domu może przynieść wiele korzyści, począwszy od ogromnej poprawy bezpieczeństwa, poprzez ograniczenie przestępczości i potencjalnych aktów wandalizmu na terenie nadzorowanej nieruchomości, a skończywszy na obserwacji i rejestracji wideo działalności pracowników i procesów w firmie.

W obecnych czasach podstawą ochrony jest właśnie monitoring. Gdy chcemy realnie zabezpieczyć swoją nieruchomość musimy skorzystać z rozwiązań, które zdają egzamin w każdych warunkach. Nasza firma proponuje kompleksową usługę w zakresie doradztwa oraz instalacji systemów monitoringu. Najlepszy sprzęt oraz wieloletnia wiedza zapewnią Państwu dozór obiektu o każdej porze dnia i nocy. Zachęcamy do kontaktu z nami.

MONITORING DLA BIZNESU

Rozwiązania dla przedsiębiorców.  Zapewnimy bezpieczeństwo Twojej firmie. Kamery przemysłowe to ochrona i dozór zakładów pracy każdego rodzaju.

MONITORING DLA DOMU

Rozwiązania dla osób prywatnych. Zabezpieczymy Twój dom, posiadłość, garaż, ogród, działkę czy inną nieruchomość. Dzięki nam będziesz mógł spać spokojnie.

Potrzebujesz specjalisty ds. montażu kamer/ monitoringu w Łodzi? Zadzwoń do nas!